Biuro Nauki zachęca do zapoznania się z harmonogramem konkursów organizowanych przez Narodowe Centrum Nauki w 2017 roku.

Uroczyste wręczenie dyplomów doktora i doktora habilitowanego odbędzie się 19 maja 2017 r. o godz. 10.00 w auli Uniwersytetu Pedagogicznego przy ul. Podchorążych 2.

4 maja 2017 r. rozpocznie się nabór wniosków na projekty badawcze w ramach konkursu Narodowego Centrum Nauki MINIATURA (nabór ciągły).

Biuro Nauki uprzejmie informuje, że siedem konferencji organizowanych przez Uniwersytet Pedagogiczny otrzymało dofinansowanie w ramach Programu „Krakowskie Konferencje Naukowe 2017”.

Narodowe Centrum Nauki przypomina, że w związku z przejściem na elektroniczny system składania wniosków, począwszy od konkursów ogłoszonych 15 grudnia 2016 r., wnioskodawca/podmiot realizujący ma obowiązek wskazania we wniosku adresu Elektronicznej Skrzynki Podawczej (ePUAP).

Do 31 marca 2017 r. można składać do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wnioski o stypendia naukowe dla wybitnych młodych naukowców.

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE w Krakowie wraz z Narodowym Centrum Nauki zapraszają na szkolenie dotyczące oferty NCN.

Do 15 marca 2017 r. będzie trwał nabór wniosków w programie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Mobilność Plus”.

Do 9 lutego 2017 r. trwa nabór wniosków na projekty badawcze w ramach konkursu Consolidator Grant, którego organizatorem jest European Research Council (ERC).

Do 17 stycznia 2017 r. do Narodowego Centrum Nauki można składać wnioski o finansowanie projektów badawczych w konkursie sieci CHIST-ERA finansującej badania naukowe z zakresu technologii informacyjnych i komunikacyjnych.

Do 15 marca 2017 r. można składać wnioski o finansowanie projektów badawczych do Narodowego Centrum Nauki (NCN) w konkursach: ETIUDA 5, SONATINA 1, UWERTURA 1.

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosił nabór wniosków do VI edycji konkursu „Diamentowy Grant” dla wybitnie uzdolnionych studentów i absolwentów.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło nabór do VIII edycji konkursu LIDER skierowanego do młodych naukowców.

Rada Narodowego Centrum Nauki zakończyła prace nad konkursem MINIATURA na pojedyncze działania naukowe służące realizacji badań podstawowych, czyli tzw. małe granty.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w II kwartale 2017 r. ogłosi nabór do II edycji konkursu „Uniwersytet Młodego Odkrywcy”.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało listę punktowanych czasopism na rok 2016. Lista obejmuje 17591 pozycji.