JM Rektor prof. Kazimierz Karolczak razem z dyrektorem Instytutu Historii i Archiwistyki UP prof. Łukaszem Sroką wzięli udział w nagraniu filmu Juliana Rachwała „Oblicza autonomicznego Krakowa”.

W dniu 19 lipca br. w Ministerstwie Sportu i Turystyki doszło do podpisania umowy Bilateralnej pomiędzy resortami sportu Polski oraz Chile. Ogromny wkład w nawiązanie współpracy oraz podpisanie umowy ma Uniwersytet Pedagogiczny.

19 czerwca w Bibliotece Kraków odbyło się spotkanie Prorektora ds. Rozwoju prof. Roberta Stawarza z Dyrektorem tej instytucji dr. Stanisławem Dziedzicem. Tematem rozmów było nawiązanie współpracy pomiędzy Uniwersytetem Pedagogicznym a powstałą niedawno książnicą.

Informujemy, że zgodnie z decyzją Rektora z dnia 20 stycznia 2017 r., w dniach OD 7 DO 18 SIERPNIA 2017 wszystkie budynki oraz jednostki organizacyjne Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie będą zamknięte dla stron.

6 lipca 2017 r. w siedzibie Ośrodka Inicjatyw Edukacyjno-Społecznych UP odbyło się spotkanie podsumowujące tegoroczną edycję Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie.

JM Rektor UP prof. Kazimierz Karolczak i Prorektor ds. Rozwoju prof. Robert Stawarz uczestniczyli w dniu 5 lipca 2017 r. w posiedzeniu Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa na Uniwersytecie Jagiellońskim.

5 lipca 2017 r. odbyło się uroczyste nadanie tytułu „Studenta Czerwca” Klaudii Kluczkiewicz z I roku studiów stacjonarnych I stopnia na kierunku filologia, spec. filologia włoska.

Do 8 lipca 2017 r. w kinie Kijów oraz na krakowskim Zwierzyńcu można oglądać wystawę fotografii autorstwa studentów Wydziału Sztuki UP pt. „Wilno. Zwierzyniec”.

Dr Małgorzata Lebda z Instytutu Nauk o Informacji UP została laureatką Nagrody im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego Orfeusz za najlepszy tom poetycki roku 2016.

W dniu 3 lipca 2017 r. podczas uroczystego spotkania zostały wręczone nominacje dyrektorom i kierownikom jednostek dydaktycznych Uniwersytetu Pedagogicznego wybranym na kadencję 2017–2021.