Miło nam poinformować o kolejnym dofinansowanym przez Narodowe Centrum Nauki projekcie w ramach konkursu Miniatura 2, który będzie realizowany przez dr Wiktorię Kudelę-Świątek w Instytucie Historii i Archiwistyki.

W grudniu 2018 r. w ramach programu EraNet-LAC został rozstrzygnięty III konkurs ERANet-LAC: Latin America, Caribbean and European Union.

Narodowe Centrum Nauki wspólnie z Towarzystwem Maxa Plancka ogłosiło drugi konkurs na utworzenie Centrów Doskonałości Naukowej Dioscuri.

Wśród tegorocznych laureatów nagród Prezesa Rady Ministrów za rozprawy doktorskie i habilitacyjne oraz działalność naukową, naukowo-techniczną lub artystyczną znalazł się naukowiec z Uniwersytetu Pedagogicznego.

Już w styczniu rusza projekt wdrożeniowo-badawczy aktywizacji młodzieży NEET, który będzie realizowany przez Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie (Pracownię Badań Społecznych przy Instytucie Filozofii i Socjologii) – jednego z partnerów w międzynarodowym konsorcjum.

Miło nam poinformować, że dr Tomasz Szybisty otrzymał grant Polsko-Niemieckiej Fundacji na rzecz Nauki.

Narodowe Centrum Nauki już po raz trzeci rozpocząło nabór wniosków w konkursach SONATINA i UWERTURA, a po raz siódmy w konkursie ETIUDA. Polscy naukowcy mogą ubiegać się o finansowanie projektów badawczych, stypendiów doktorskich oraz staży zagraniczne.