Informujemy, że osoby, które mają w swoich planach studiów w semestrze letnim zaplanowane wykłady ogólnouczelniane, zobowiązane są do dokonania na nie zapisu.

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosił konkurs na finansowanie projektów badawczych w ramach 8. edycji programu „Diamentowy Grant”.

Biblioteka Główna Uniwersytetu Pedagogicznego pragnie zaprosić pracowników i studentów do współpracy przy organizacji 10. edycji wydarzenia o charakterze naukowo-kulturalnym z cyklu „Biblioteka w stylu...” (dawniej „Noce w bibliotece”). Motywem przewodnim przyszłorocznego projektu będzie szeroko pojęta „kultura latynoamerykańska”.

Studenci Uniwersytetu Pedagogicznego po raz kolejny włączyli się w akcję „NaSZPIKuj się dobrem”, która odbywała się w ramach studenckiego projektu „HELPERS’ GENERATION”. Liderami projektu na terenie Uczelni były Zuzanna Broź i Luiza Socha.

Miło nam poinformować, że „Studentem Grudnia” został wybrany Dariusz Cherjan – student pedagogiki społeczno-opiekuńczej z pedagogiką szkolną oraz prawa.

Za nami kolejne wybory „Studenta Miesiąca”. Tym razem komisja konkursowa wyróżniła Artura Lechowicza – studenta III roku bezpieczeństwa wewnętrznego. Naukową pasją naszego „Studenta Stycznia”, jak on sam przyznaje, jest szeroko zakrojone bezpieczeństwo, politologia oraz prawo.

Szlachetna Paczka to obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają potrzebujących rodzin i z nimi pracują. Głównym celem Szlachetnej Paczki jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.