25 października 2016 r. w krakowskim magistracie rozpoczęła się konferencja naukowa „1866. Odbudowa Samorządu Miejskiego – narodziny nowoczesnego Krakowa”.

7 listopada 2016 r. w Krakowie miały miejsce uroczyste obchody Akademickiego Dnia Pamięci w 77. rocznicę Sonderaktion Krakau – aresztowania pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego i innych uczelni Krakowa.

20 października 2016 r. podpisano porozumienie pomiędzy Uniwersytetem Pedagogicznym a Komendą Miejską Policji w Krakowie.

Choć Akcja SOS – Uczelnie Schroniskom trwa dopiero dwa dni, już głośno o niej w mediach. We wtorek naszą Uczelnię odwiedziła ekipa TVP3 Kraków, a reportaż dotyczący Akcji ukazał się w głównym wydaniu Kroniki.

Uczelnie – schroniskom. Akcja pomocy dla zwierząt (Kronika TVP3 Kraków)

Prof. dr hab. Bogdan Walczak

Prof. dr hab. Bogdan Walczak – wybitny językoznawca, polonista, slawista – otrzyma tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Pedagogicznego w dniu 14 października 2016 r.

Zapraszamy do działania wszystkich, którym nie jest obojętny los bezdomnych zwierzaków, a mają dobrą wolę, gorące serca, sporo chęci, trochę czasu i chcieliby włączyć się do tegorocznej Akcji SOS, która rozpocznie się 21 listopada 2016 r. i potrwa do 18 grudnia 2016 r.

Uniwersytet Pedagogiczny włącza się w akcję Szlachetna Paczka. Aby pomóc jednej z rodzin, potrzeba Waszej pomocy!