Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych serdecznie zaprasza na I Spotkanie z cyklu: Zdrowie psychiczne.

Biblioteka Główna oraz Instytut Neofilologii zapraszają na koncert jednego z bardziej oryginalnych zespołów polskiej sceny „world music” - BELTAINE.

Na muzyczno-taneczne show  porywających irlandzkich pieśni, ballad i romansów zapraszamy już 12 kwietnia 2018 r o godz. 19:00 do Auli Głównej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie przy ul. Podchorążych 2.

Zapraszamy wszystkich pracowników i studentów do budowania kultury jakości kształcenia na naszej Uczelni.

29 września 2018 r. odbyły się w Warszawie obchody 100-lecia powstania Ligi Morskiej i Rzecznej. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również przedstawiciele Naszej Uczelni – dr hab. Alicja Walosik prof. UP oraz dr Marek Guzik.

10 lutego 2018 r. w siedzibie Centrum Dokumentacji Zsyłek, Wypędzeń i Przesiedleń Uniwersytetu Pedagogicznego (Fort Skotniki przy ul. Kozienickiej 24) odbędzie się uroczystość upamiętniająca 78. rocznicę pierwszej masowej deportacji obywateli polskich w głąb ZSRS.

11 maja 2018 r. pracownicy Centrum Sportu i Rekreacji mgr Paweł Leja oraz dr Łukasz Lic już po raz piąty zorganizowali Turniej Minisiatkówki dla szkół podstawowych. W turnieju wzięło udział blisko 40 uczniów ze szkół podstawowych Krakowa oraz Wieliczki. Na pływalni mgr Zbigniew Birnbaum zorganizował zawody pływackie dla szkół gimnazjalnych. W zawodach uczestniczyło 30 osób.

Przedstawiciele  krakowskiego  środowiska akademickiego spotkali się na Cmentarzu Rakowickim, aby uczcić pamięć zmarłych profesorów i naukowców. Akademicki Dzień Pamięci jest także okazją do przypomnienia historii „Sonderaktion Krakau” – akcji nazistowskiego okupanta  wymierzonej przeciw profesorom krakowskich uczelni. 6 listopada 1939 roku 183 profesorów i wykładowców krakowskich uczelni zostało zaproszonych na wykład SS-Stumbannfuerera Bruno Müllera, do Collegium Novum. Był on jedynie pretekstem do zgromadzenia w jednym miejscu licznego grona polskiej inteligencji. Przybyłych na spotkanie  aresztowano i wywieziono do obozów koncentracyjnych w Sachsenhausen i Dachau.