Wśród autorów Raportu są dr hab. Małgorzata Pamuła-Behrens, prof. UP i dr hab. Marta Szymańska, prof. UP.

Projekt „Identyfikacja genów i białek potencjalnie związanych z tolerancją krzyżową zbóż na pleśń śniegową i niską temperaturę” będzie realizowany we współpracy z Leibniz Institute of Plant Genetics and Crop Plant Research.

Trwa nabór wniosków w konkursie MSCA-RISE. RISE to projekty badawczo-innowacyjne proponowane w każdej dziedzinie wiedzy, przy czym wysoko cenione są projekty inter- i multidyscyplinarne.

Po raz kolejny rozstrzygnięto flagowe konkursy Narodowego Centrum Nauki OPUS i PRELUDIUM. Wśród naukowców, którym przyznane zostało finansowanie znaleźli się przedstawiciele Uniwersytetu Pedagogicznego.

Miło nam poinformować, że do grona laureatów konkursu MINIATURA 3 organizowanego przez Narodowe Centrum Nauki dołączyła dr Elżbieta Rożej-Pabijan. Projekty zostały zakwalifikowane do finansowania z listy numer 3.

Narodowe Centrum Nauki rozpoczęło nabór wniosków w konkursach OPUS, PRELUDIUM, SONATA. Polscy naukowcy mogą ubiegać się o finansowanie projektów badawczych.

Program umożliwia doskonalenie kompetencji doktorantów i kadry akademickiej z Polski i zagranicy, w tym pochodzących spoza Unii Europejskiej, poprzez międzynarodową wymianę stypendialną.

Miło nam poinformować, że do grona laureatów konkursu MINIATURA 3 organizowanego przez Narodowe Centrum Nauki dołączyli dr hab. Anna Barbasz i dr inż. Paweł Hyjek. Projekty zostały zakwalifikowane do finansowania z listy numer 2.

Trwa nabór do konkursu GRIEG na wspólne polsko-norweskie projekty badawcze realizowane we wszystkich dziedzinach nauk.

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłosiła wyniki konkursu PROM. Wśród nagrodzonych projektów znalazł się projekt złożony przez Uniwersytet Pedagogiczny.