Studenci Uniwersytetu Pedagogicznego po raz kolejny włączyli się w akcję „NaSZPIKuj się dobrem”, która odbywała się w ramach studenckiego projektu „HELPERS’ GENERATION”. Liderami projektu na terenie Uczelni były Zuzanna Broź i Luiza Socha.

Obecnie dokonują się zmiany w ramówce, a także przeprowadzana jest rekrutacja. Chciałbyś stać się częścią radiowej ekipy? Nic prostszego. Radio Spektrum zaprasza do pracy w najlepszym studenckim radiu w Krakowie.

Drodzy maturzyści, jak co roku ruszyliśmy w Polskę, aby spotkać się z Wami, poznać Was bliżej, opowiedzieć o naszym Uniwersytecie i ofercie edukacyjnej.

Po wnikliwej analizie zgłoszeń, komisja postanowiła przyznać tytuł „Studentki Listopada” Iwonie Koniecznej, studentce I roku studiów magisterskich biologii laboratoryjnej.

30 listopada 2018 r. w Klubie Studenckim „Bakałarz” odbyło się spotkanie ze starostami wszystkich kierunków i lat studiów niestacjonarnych I i II stopnia.

11-13 i 15 grudnia 2018 r. studenci naszej uczelni organizują akcję w ramach X edycji projektu Helpers’ Generation fundacji DKMS. Podczas tego wydarzenia studenci, wykładowcy i wszyscy zainteresowani będą mieli szansę zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku. W ten sposób będziemy mieli szansę pomóc pacjentom chorym na nowotwory krwi.

Jakość kształcenia i komfort studiowania to tylko niektóre z wielu istotnych tematów poruszonych podczas spotkania Władz Uczelni ze starostami wszystkich kierunków i roczników studiów stacjonarnych 28 listopada 2018 r.

Biblioteka Główna Uniwersytetu Pedagogicznego pragnie zaprosić pracowników i studentów do współpracy przy organizacji 10. edycji wydarzenia o charakterze naukowo-kulturalnym z cyklu „Biblioteka w stylu...” (dawniej „Noce w bibliotece”). Motywem przewodnim przyszłorocznego projektu będzie szeroko pojęta „kultura latynoamerykańska”.

Instytut Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie 6 grudnia 2018 r. rozpoczyna nową formę aktywności. Wszechnicę Edukacji Prawnej im. Hugona Kołłątaja zainauguruje seminarium naukowe „Wpływ standardów międzynarodowych na Konstytucję i system ustrojowy RP”. Seminarium poprowadzi prof. dr hab. Jerzy Jaskiernia.

24 listopada 2018 r. rozpoczął się II etap przebudowy ciągu ulicznego Królewska – Podchorążych – Bronowicka. W tym etapie zostanie całkowicie wyłączony ruch pojazdów na ul. Podchorążych i Bronowickiej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Kazimierza Wielkiego (rejon przystanków „Uniwersytet Pedagogiczny”) do skrzyżowania z ul. Rydla (rejon przystanków „Bronowice”).