Akcja „NaSZPIKuj się dobrem” na Uniwersytecie Pedagogicznym
fot. Grzegorz Wajda/wajdafoto

Studenci Uniwersytetu Pedagogicznego po raz kolejny włączyli się w akcję „NaSZPIKuj się dobrem”, która odbywała się w ramach studenckiego projektu „HELPERS’ GENERATION”. Liderami projektu na terenie Uczelni były Zuzanna Broź i Luiza Socha.

„HELPERS’ GENERATION” to projekt powiązany z rozpoczętą w kwietniu 2013 r. przez Fundację DKMS inicjatywą rejestracji potencjalnych dawców szpiku na uczelniach. Jego celem jest zaangażowanie społeczności akademickiej w walkę z nowotworami krwi poprzez edukację oraz inicjowanie akcji rejestracji.

W 10. edycję akcji włączyły się 44 uczelnie z całego kraju. Na Uniwersytecie Pedagogicznym, polegający na rejestracji potencjalnych dawców szpiku, finał trwał od 11 do 15 grudnia 2018 r. W ciągu 4 dni wolontariusze zarejestrowali 132 osoby, które w razie potrzeby będą gotowe podzielić się cząstką siebie ze swoim genetycznym bliźniakiem.

Akcja „NaSZPIKuj się dobrem” na Uniwersytecie Pedagogicznym
fot. Grzegorz Wajda/wajdafoto

Podczas akcji wszystkie zdrowe osoby pomiędzy 18 a 55 rokiem życia mogły bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych i szpiku kostnego. Zajmowało to tylko chwilę i polegało na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

Dziękujemy wszystkim, którzy się zarejestrowali i wspierali akcję oraz przyczynili się do jej sukcesu. Po raz kolejny udowodniliśmy, że studenci naszej uczelni mają wielkie serca i potrafią pomóc drugiemu człowiekowi.

Galeria zdjęć