Biuro Współpracy Międzynarodowej informuje o uruchomieniu naboru wniosków na zagraniczne wyjazdy stypendialne na studia realizowane w roku akademickim 2019/2020 w ramach Programu Erasmus+ dla studentów i doktorantów Uniwersytetu Pedagogicznego.

Miło nam poinformować, że „Studentem Grudnia” został wybrany Dariusz Cherjan – student pedagogiki społeczno-opiekuńczej z pedagogiką szkolną oraz prawa.

Chcesz odbyć przeszkolenie wojskowe? Przeżyć wakacyjną przygodę w mundurze, której będą Ci zazdrościć rówieśnicy? Zostać żołnierzem rezerwy? Zapraszamy w nasze szeregi. Właśnie ruszyła rekrutacja do drugiej edycji ochotniczego szkolenia wojskowego studentów w ramach programu „Legia Akademicka”.

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosił konkurs na finansowanie projektów badawczych w ramach 8. edycji programu „Diamentowy Grant”.

Łącznie 738 stypendiów za wybitne osiągnięcia przyznał w tym roku Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin. 656 studentów otrzyma 15 000 złotych wsparcia finansowego, zaś do 82 doktorantów trafi po 25 000 złotych.

16 grudnia 2018 r. zakończyliśmy akcję zbierania karmy i datków dla zwierzaków ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt KTOZ w Krakowie, Schroniska Psie Pole w Racławicach i Przytuliska w Harbutowicach.

Studenci Uniwersytetu Pedagogicznego po raz kolejny włączyli się w akcję „NaSZPIKuj się dobrem”, która odbywała się w ramach studenckiego projektu „HELPERS’ GENERATION”. Liderami projektu na terenie Uczelni były Zuzanna Broź i Luiza Socha.

Obecnie dokonują się zmiany w ramówce, a także przeprowadzana jest rekrutacja. Chciałbyś stać się częścią radiowej ekipy? Nic prostszego. Radio Spektrum zaprasza do pracy w najlepszym studenckim radiu w Krakowie.

Szlachetna Paczka to obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają potrzebujących rodzin i z nimi pracują. Głównym celem Szlachetnej Paczki jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

Po wnikliwej analizie zgłoszeń, komisja postanowiła przyznać tytuł „Studentki Listopada” Iwonie Koniecznej, studentce I roku studiów magisterskich biologii laboratoryjnej.