W tym tygodniu w Zakopanem odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim. Naszą Uczelnię reprezentowało siedem osób, trzy zawodniczki: Maria Leonowicz, Klaudia Lis i Angelika Burkat i czterech zawodników: Michał Dendys, Karol Kondek, Norbert Panek i Jakub Nowak.

Pierwszego dnia przed południem odbyły się eliminacje do finału w kategorii Slalom Gigant. Z naszych zawodniczek do finału dostała się Marysia, która zajęła 11. miejsce w klasyfikacji generalnej (tracąc do pierwszej zawodniczki 4,07 s.). Tym samym Marysia zdobyła srebrny medal w typach Uczelni Społeczno-Przyrodniczych.

W środę odbył się finał w kategorii Slalom, w którym Marysia zajęła 4. miejsce w klasyfikacji generalnej i zdobyła kolejny srebrny medal w typach Uczelni Społeczno-Przyrodniczych.

Zdobyliśmy dwa srebrne medale na Akademickich Mistrzostwach Polski w narciarstwie

Świetnie spisała się też Angelika, która zakończyła rywalizację na 35. miejscu.

Wielkie gratulacje dla naszych zawodniczek oraz trenerki – pani mgr Janiny Cięszki.

Galeria zdjęć