Znamy zwycięzców rozgrywek o Puchar Rektora Uniwersytetu Pedagogicznego na „Najlepiej zarządzane wirtualne przedsiębiorstwo”

12–18 listopada 2018 r. na całym świecie uroczyście obchodzimy Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week). Na uczestników 9. edycji wydarzenia czekają tym razem warsztaty, szkolenia oraz spotkania z przedstawicielami biznesu.

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie już po raz kolejny włącza się w obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce, propagując tym samym przedsiębiorczość i kreatywności wśród młodych ludzi. Wydarzenie koordynują: Akademickie Biuro Karier oraz Pełnomocnik Rektora ds. Przedsiębiorczości dr Tomasz Rachwał. W organizację zaangażowane są również nasze instytuty: Instytut Prawa, Administracji i Ekonomii; Instytut Geografii oraz Instytut Filozofii i Socjologii.

Jednym z ciekawszych, a na pewno najbardziej emocjonującym wydarzeniem tegorocznej edycji stały rozgrywki o Puchar Rektora na „Najlepiej zarządzane wirtualne przedsiębiorstwo”. Rozgrywki odbyły się 14 listopada 2018 r. w Audytorium im. prof. W. Danka, a ich uroczystego otwarcia dokonali Prorektor ds. Nauki prof. dr hab. Mariusz Wołos wraz z Kierownikiem Katedry Ekonomii i Polityki Gospodarczej IPAiE prof. dr hab. Janiną Pach. Nie otwarciu nie zabrakło również znakomitych gości: Konsula Generalnego USA w Krakowie – B. Bix Aliu; dr Sharon Freeman, która w swoim wystąpieniu przedstawiła filary amerykańskiego ekosystemu dla startupów oraz Dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Rafała Barańskiego, który nakreślił rolę ekonomii społecznej w gospodarce.

Same rozgrywki trwały kilka godzin. Turniej zrealizowano wykorzystując grę symulującą funkcjonowanie rzeczywistej firmy. W rywalizacji udział wzięło dziesięć kilkuosobowych drużyn. Uczestnicy wcielali się w członków zarządów konkurujących ze sobą agencji marketingowych. Dzięki udziałowi w grze studenci rozwiązywali problemy, ćwiczyli podejmowanie decyzji w zmieniających się warunkach rynkowych, rozwijali kreatywność i zdolność analitycznego myślenia.

fot. Grzegorz Wajda/wajdafoto

fot. Grzegorz Wajda/wajdafoto

Zwycięska drużyna z Centrum Edukacji Międzynarodowej Kolegium Europejskiego otrzymała Puchar z rąk Rektora Uniwersytetu Pedagogicznego prof. dr. hab. Kazimierza Karolczaka. Drugie i trzecie miejsce zajęli studenci kierunku ekonomia społeczna Uniwersytetu Pedagogicznego.