10 stycznia 2019 r. na stoku w Kluszkowcach odbyły się Akademickie Mistrzostwa Małopolski w narciarstwie alpejskim. Nasza zawodniczka Marysia Leonowicz okazała się niezawodna i deklasując rywalki zdobyła aż dwa złote medale – w Slalomie Gigancie oraz Slalomie.

Zdobyliśmy dwa złote medale podczas Akademickich Mistrzostw Małopolski w narciarstwie

Jako pierwszy odbył się Slalom Gigant, w którym Marysia uzyskała 1,32 sekundy przewagi nad drugą w zawodach – reprezentantką AZS PK Pauliną Tylek – i tym samym zapewniła AZS UP pierwszy złoty medal. Na wyróżnienie zasłużyła również Maria Stanaszek, która zajęła 9. miejsce.

Zdobyliśmy dwa złote medale podczas Akademickich Mistrzostw Małopolski w narciarstwie

Wydawałoby się, że lepiej już być nie może, jednak w Slalomie, drugiej konkurencji mistrzostw, Maria Leonowicz uzyskała jeszcze większą przewagę nad pozostałymi zawodniczkami (2,36 sekundy), a Maria Stanaszek poprawiła swój wynik o jedno oczko. To wszystko zaowocowało 4. miejscem AZS UP w klasyfikacji generalnej kobiet Akademickich Mistrzostw Małopolski w narciarstwie alpejskim.

Zdobyliśmy dwa złote medale podczas Akademickich Mistrzostw Małopolski w narciarstwie

Serdecznie gratulujemy świetnego wyniku obu Marysiom oraz trenerce mgr Janinie Cięszki i z niecierpliwością czekamy na kolejne sukcesy naszych zawodników.