Centrum Dokumentacji Zsyłek, Wypędzeń i Przesiedleń Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie i Instytut Pamięci Narodowej, Oddział w Krakowie zapraszają na międzynarodową konferencję naukową pt. „Rabunek i germanizacja polskich dzieci w czasie II wojny światowej”.

Miło nam poinformować, że Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie otrzymał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój na realizację projektu „Kompetentny nauczyciel – mistrz i wychowawca”.

10 listopada w Auli Głównej Uniwersytetu Pedagogicznego, w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, odbyło się wydarzenie łączące kilka dziedzin sztuki i prezentujące umiejętności młodych krakowskich artystów.

Miło nam poinformować, że dr Michał Apollo z Instytutu Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, został przewodniczącym polskiego oddziału Academics Stand Against Poverty.

Zapraszamy do działania wszystkich, którym nie jest obojętny los bezdomnych zwierzaków, a mają dobrą wolę, gorące serca, sporo chęci, trochę czasu i chcieliby włączyć się do tegorocznej Akcji SOS, która rozpocznie się 19 listopada 2018 r. i potrwa do 16 grudnia 2018 r.

Galicyjskie dziedzictwo kulturowe jako zasób rozwojowy Polski południowo-wschodniej, rafineria ropy jako czynnik miastotwórczy czy polski eksport naftowy w latach 1933-1939 to tylko niektóre z tematów poruszanych na dwudniowej konferencji zorganizowanej przez Instytut Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Pedagogicznego.

Przedstawiciele  krakowskiego  środowiska akademickiego spotkali się na Cmentarzu Rakowickim, aby uczcić pamięć zmarłych profesorów i naukowców. Akademicki Dzień Pamięci jest także okazją do przypomnienia historii „Sonderaktion Krakau” – akcji nazistowskiego okupanta  wymierzonej przeciw profesorom krakowskich uczelni. 6 listopada 1939 roku 183 profesorów i wykładowców krakowskich uczelni zostało zaproszonych na wykład SS-Stumbannfuerera Bruno Müllera, do Collegium Novum. Był on jedynie pretekstem do zgromadzenia w jednym miejscu licznego grona polskiej inteligencji. Przybyłych na spotkanie  aresztowano i wywieziono do obozów koncentracyjnych w Sachsenhausen i Dachau.

Biuro Promocji Uniwersytetu Pedagogicznego zaprasza studentów do udziału w 6. edycji konkursu „Student Miesiąca” i „Student Roku”.

Miło nam poinformować, iż decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, dr hab. Halinie Cader-Pawłowskiej oraz prof. dr. hab. Andrzejowi Żebrowskiemu zostały nadane tytuły profesorskie.

Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie prof. Kazimierz Karolczak zaprasza wszystkich członków społeczności akademickiej na debatę poświęconą funkcjonowaniu uczelni w warunkach Konstytucji dla Nauki.