Krystian Dziewanowski, zdobywca tytułu „Studenta Maja”, absolwent grafiki projektowej i multimediów, zwyciężył w konkursie na „Studenta Roku 2018/2019”.

W związku z zamknięciem pierwszej tury zapisów na wykłady ogólnouczelniane, prosimy o sprawdzenie statusów zapisów w Wirtualnej Uczelni.

14 października 2019 roku Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie uroczyście zainaugurował siedemdziesiąty czwarty rok akademicki. Główne uroczystości tradycyjnie poprzedziła msza święta w Kościele Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.

Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN, Uniwersytet Jagielloński i Krakowski Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego zapraszają na konferencję „Ignacy Matuszewski – przemilczany, zapomniany, na nowo odkrywany…”, która odbędzie się 17 października 2019 roku w budynku UP przy ul. Podchorążych 2 w Auli A1.

7 października 2019 r. odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/2020 w Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Słuchaczy powitała Prorektor ds. Studentów prof. Katarzyna Potyrała oraz Dziekan UTW dr Agnieszka Domagała-Kręcioch.

Chór Mieszany Educatus Uniwersytetu Pedagogicznego rozpoczął właśnie 20. sezon swojej działalności artystycznej. Tegoroczne otwarcie było szczególne, bowiem miało miejsca poza granicami naszego kraju.

W dniu 9 października 2019 roku Prorektor ds. Rozwoju prof. Robert Stawarz i Prezydent EAEC prof. Gregory Makrides podpisali umowę o przystąpieniu Uniwersytetu Pedagogicznego do sieci European Association of Erasmus Coordinators.

Dzięki prowadzonej przez pracowników Instytutu Historii i Archiwistyki współpracy z Pädagogische Hochschule Heidelberg 3 października 2019 roku gościliśmy na naszym Uniwersytecie delegację przedstawicieli szkół wyższych niemieckiego landu Badenia-Wirtembergia.

Polska Komisja Akredytacyjna pozytywnie oceniła poziom kształcenia na kierunku geografia prowadzonym w Uniwersytetcie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

27 września 2019 roku odbyła się 13. edycja Małopolskiej Nocy Naukowców. Tegoroczny program skierowany do dzieci i młodzieży przygotowało 10 jednostek Uniwersytetu Pedagogicznego: Instytuty Biologii, Geografii, Fizyki, Techniki, Matematyki, Nauk o Informacji, Informatyki, Historii i Archiwistyki, Katedra Psychologii i Biblioteka Główna. Podczas wydarzenia UP odwiedziło ponad 3,5 tysiąca gości.