W dniach 17-18 października w Uniwersytecie Pedagogicznym odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa „Konwergencja administracji publicznej państw członkowskich Unii Europejskiej”, która została zorganizowana przy wsparciu Komisji Europejskiej w ramach projektu Jean Monnet Module „Krajowa administracja publiczna a integracja europejska”.

18 października odbyła się Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Obrona Terytorialna i szkolenie rezerw w Polsce – doświadczenia i perspektywy, zorganizowana przez Instytut Nauk o Bezpieczeństwie Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN oraz Wojewódzki Sztab Wojskowy w Krakowie. Wydarzenie Patronatem Honorowym objął JM Rektor UP prof. dr. hab. Kazimierza Karolczaka.

Wystawa #Nieobecność, pluszowe maskotki jako cegiełki, wspólne szycie ogromnej bandany, panel dyskusyjny, prezentacje multimedialne i aukcja – to tylko niektóre z zaplanowanych wydarzeń odbywających się w ramach obchodów międzynarodowego Bandana Day.

W związku z zamknięciem pierwszej tury zapisów na wykłady ogólnouczelniane, prosimy o sprawdzenie statusów zapisów w Wirtualnej Uczelni. Poniżej prezentujemy statusy proponowanych kursów.

13 października 2018 r. w Uniwersytecie Pedagogicznym odbył się Zjazd Absolwentów WSP, AP, UP 2018. Uroczystość otworzył Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego prof. Kazimierz Karolczak.

Instytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce uhonorował medalami wybitnych przedstawicieli nauki i sztuki. Wśród nagrodzonych znalazł się Prorektor ds. Nauki Uniwersytetu Pedagogicznego prof. dr hab. Mariusz Wołos.

20 października 2018 r. rozpoczynamy kolejny rok spotkań w Uniwersytecie Dzieci i Rodziców. Myślą przewodnią w roku akademickim 2018/2019 będzie „Odkrywanie przez działanie”.

W ramach rozwoju oferty Uczelni w zakresie realizacji trzeciej misji rozpoczął działanie Uniwersytet Młodego Odkrywcy „Poznawaj świat zdrowo – Zdrowy styl życia ucznia warunkiem efektywności w nauce i wzrostu kompetencji”.

Michalina Malisz, zdobywczyni tytułu „Studentki Maja”, studentka II roku studiów II stopnia na kierunku Studia Niemcoznawcze i Środkowoeuropejskie, zwyciężyła w konkursie „Student Roku 2017/2018”.

12 października 2018 r. Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie uroczyście zainaugurował siedemdziesiąty trzeci rok akademicki. Na 46 kierunkach pierwszego roku studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia rozpoczęło naukę ponad 5600 osób, a o indeks ubiegało się niemal trzy razy tyle, bo ponad 15 000 kandydatów, czyli o około 1000 osób więcej niż w ubiegłym roku akademickim.