Konferencja „Dziedzictwo antyczne i biblijne dziś (język – kultura – media)”, 3-5.12.2018, zorganizowana w Instytucie Filologii Polskiej UP dobiegła końca. Wysłuchano 35 referatów, podejmujących problematykę obecności tradycji antyku i Biblii we współczesnym języku, literaturze, dydaktyce i kulturze.

W połowie grudnia dobiegnie końca pierwsza edycja projektu „Poznawaj świat zdrowo – Zdrowy styl życia ucznia warunkiem efektywności w nauce i wzrostu kompetencji” realizowanego w ramach rozwoju oferty trzeciej misji Uniwersytetu Pedagogicznego.

3–4 grudnia 2018 r. w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie obradowała Konferencja Rektorów Uczelni Pedagogicznych, której przewodniczy Rektor naszego Uniwersytetu prof. Kazimierz Karolczak.

Już w styczniu rusza projekt wdrożeniowo-badawczy aktywizacji młodzieży NEET, który będzie realizowany przez Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie (Pracownię Badań Społecznych przy Instytucie Filozofii i Socjologii) – jednego z partnerów w międzynarodowym konsorcjum.

14 grudnia 2018 roku odbędzie się konferencja pt. „W polskiej szkole wielokulturowej – wsparcie kompetencji kadry pedagogicznej". Spotkanie będzie składało się z dwóch części: warsztatów dla nauczycieli, pedagogów i studentów oraz seminarium naukowego pt. „Problematyka edukacji i integracji migrantów i uchodźców w kształceniu uniwersyteckim".

Drodzy maturzyści, jak co roku ruszyliśmy w Polskę, aby spotkać się z Wami, poznać Was bliżej, opowiedzieć o naszym Uniwersytecie i ofercie edukacyjnej.

Po wnikliwej analizie zgłoszeń, komisja postanowiła przyznać tytuł „Studentki Listopada” Iwonie Koniecznej, studentce I roku studiów magisterskich biologii laboratoryjnej.

30 listopada 2018 r. w Klubie Studenckim „Bakałarz” odbyło się spotkanie ze starostami wszystkich kierunków i lat studiów niestacjonarnych I i II stopnia.

28 i 30 listopada 2018 r. na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie odbył się „IV Małopolski Konkurs Wiedzy o Kulturze i Historii Stanów Zjednoczonych” organizowany przez Bibliotekę Główną, przy wsparciu merytorycznym Konsulatu Generalnego USA w Krakowie.

29 listopada 2018 roku w auli Uniwersytetu Pedagogicznego odbył się Finał Plebiscytu „Nauczyciel na Medal 2018”, w którym głosowali czytelnicy „Gazety Krakowskiej" i „Dziennika Polskiego". Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: prof. dr hab. Kazimierz Karolczak, Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego i Jacek Krupa, były Marszałek Województwa Małopolskiego.